تبلیغات
معماری - نکات کلی در مورد فضاهای کوچک

نکات کلی در مورد فضاهای کوچک

چهارشنبه 9 شهریور 1390 07:46 ب.ظ

نویسنده : sh@bn@m

چگونه یك فضای كوچك را بزرگ تر جلوه دهیم؟

در این خصوص بار ها و بار ها صحبت كرده ایم و ایده های متفاوتی را برای شما مطرح كرده ایم اما از آن جایی كه این امر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است در این مطلب به بیان نكات كلی در خصوص راه كار های موثر در فضا های كوچك می پردازیم:

نكات:
•    رنگ ها: از طیف های روشن رنگ ها استفاده كنید. برای مثال آبی یخی, سبز ملایم, سفید و كرم, زرد كره ای و... به هر رنگی علاقه مند هستید باید در فضای كوچك خود از ملایم ترین و روشن ترین طیف آن رنگ استفاده نمایید.
•    از یك رنگ برای نقاشی فضا استفاده كنید هم چنین از پارچه های ساده و طرح های خلوت برای پارچه های رومبلی و پرده استفاده نمایید. سادگی سبب می شود فضا وسیعتر به نظر برسد.
•    نورپردازی یك فضای كوچك باید زیاد باشد.هر چه فضا روشن تر شود بزرگ تر و بازتر به نظر میرسد.
•    نصب آینه از موارد بسیار مهم در بزرگ سازی فضا است. سعی كنید آینه را در مقابل یك منبع نور مثل یك پنجره نصب كنید تا میزان نور طبیعی ورودی به فضا توسط آینه منعكس و دو برابر شود. و فضا بزرگ تر و دلبازتر به نظر برسد.
•    برای پنجره ها از چهاچوب و تعلقاتی استفاده نمایید كه جلوی نور خروجی به فضا را نگیرند و حداكثر نور بتواند به داخل فضا راه یابد.
•    در خریداری و انتخاب وسایل برا ی فضای كوچك موردنظر باید دقت بیشتری كنید و هوشمندانه عمل كنید. وسایلی را خریداری نمایید كه دارای ظرافت و سادگی هستند و در عین ظرافت چتد منظوره و دارای چند كاربرد می باشند.
•    گنجایش و ظرفیت فضا را افزایش دهید. برای این كار بهترین توصیه نصب قفسه و طبقاتی در قسمت های بالا استفاده است.
•    تا می توانید از شلوغ شدن فضا بوسیله اشیا خودداری كنید. و سعی كنید حتما تمام اشیا برای خود جایی داشته باشند تا در آن مکانها قرار داده شوند.
در كل در نظر داشته باشید كه همیشه كمترین می تواند بیشترین باشد. محدودیت فضا نمی تواند سبب شود تا از زندگی خود لذت نبرید و نتوانید آن طور كه دوست دارید سلیقه خود را در چیدمان آن فضا بروز دهید. در یك جمله محدودیت دلیل بر محرومیت شما از بسیاری از امكانات دكوراسیونی نیست.

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -