تبلیغات
معماری - در و پوشش برای شومینه

در و پوشش برای شومینه

چهارشنبه 9 شهریور 1390 06:14 ب.ظ

نویسنده : sh@bn@m
هنگامی كه  برای نخستین بار وارد خانه ای می شوید، یکی از اولین چیزهایی که نظر شما را به خود جلب می كند دكوراسیون شومینه اتاق نشیمن است. پس از آشپزخانه و سرویس بهداشتی اصلی در خانه، اتاق نشیمن مهم ترین بخش در دكوراسیون داخلی هر خانه ای است و بی شك در اكثر اتاق های نشیمن شومینه به عنوان نقطه عطف در دكوراسیون این فضا به حساب می آید. همین دلیل است که باید در خصوص دكوراسیون شومینه وقت و دقت لازم را صرف كرد تا با زیبا و جذاب كردن نمای شومینه كمك زیادی در زیباسازی كلی دكوراسیون خانه داشت.
به ادامه مطلب بروید... هنگامی كه  برای نخستین بار وارد خانه ای می شوید، یکی از اولین چیزهایی که نظر شما را به خود جلب می كند دكوراسیون شومینه اتاق نشیمن است. پس از آشپزخانه و سرویس بهداشتی اصلی در خانه، اتاق نشیمن مهم ترین بخش در دكوراسیون داخلی هر خانه ای است و بی شك در اكثر اتاق های نشیمن شومینه به عنوان نقطه عطف در دكوراسیون این فضا به حساب می آید. همین دلیل است که باید در خصوص دكوراسیون شومینه وقت و دقت لازم را صرف كرد تا با زیبا و جذاب كردن نمای شومینه كمك زیادی در زیباسازی كلی دكوراسیون خانه داشت.

در و پوشش برای شومینه
در حالی که ممکن است راه ها و روش های متعدد دیگری وجود داشته باشد که استفاده از آنها به مراتب راحتتر و در دسترس تر است، اما اکثر مردم برای نمای شومینه از درپوش یا پوشش های دكوری دیگر استفاده می كنند. هر دوی این روش ها جنبه دكوراسیونی دارند و می توانند توقع افراد را از دكوراسیون یك شومینه براورده سازند زیرا در هر دو مورد شاهد تنوع زیادی در طرح و رنگ هستیم. در خصوص استفاده از این روش ها نكات و مواردی وجود دارد كه باید به آنها توجه شود.

در و پوشش برای شومینه
 
علاوه بر اینکه در و پوشش هایی كه برای شومینه استفاده می شود جنبه دكوری و زیباسازی نما شومینه را دارند سبب می شوند تا زمانی كه از شومینه استفاده نمی شود دما و رطوبت داخل خانه از راه دودكش شومینه به هدر نرود. برای استفاده از در و پوشش برای شومینه یك سری توصیه ها و نكات ایمنی وجود دارد، برای مثال هنگامی كه آتش در شومینه روشن است باید حواستان باشد كه در را باز بگذرید تا حرارت شومینه به هدر نرود.

در و پوشش برای شومینه
 
پوشش ها و صفحه هایی كه به صورت آزاد و بدون نیاز به نصب در مقابل شومینه قرار می گیرند نیز مانند در های مخصوص شومینه از دیگر عناصر دكوری برای طراحی دكوراسیون شومینه هستند كه از نظر اكثر افراد این صفحه ها بیش از در ها خاصیت دكوری دارند و زیبا هستند. اما تفاوتی كه این صفحه ها با در ها دارند این است كه نمی توانند مثل در ها از خروج هوای داخل خانه از طریق دودكش شومینه زمانی كه شومینه خاموش است جلوگیری كنند.

در و پوشش برای شومینه
 
مهم نیست كدام یك از روش ها را برای دكوراسیون شومینه خود انتخاب می كنید. مهم این است كه ابتدا امنیت و آسایش را برای خود و اعضای خانواده خود تامین كنید و سپس برای مهم ترین عنصر در اتاق نشیمن خود یعنی شومینه زیبایی بصری و جذابیت بوجود بیاورید.


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -